اسلایم یکی از جذاب ترین خمیرهای جادوییه که توی دنیا برای سرگرم شدن بچه‌ها ازش استفاده میشه. اما چطوری قبل از خرید، خمیر جادویی خوب و بد را از هم تشخیص بدیم؟ بهتره امروز با من همراه باشی تا فرق بین خمیر جادویی خوب و بد رو بفهمی.

از کجا بخریم

اول از همه بهتره به لوازم التحریری‌ها یا فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنی. تنوع اسلایم توی این فروشگاه‌ها معمولاً خیلی زیاده و میتونی بهترینش و انتخاب کنی. حالا بهتره نکاتی که میگم و خوب به‌خاطر بسپاری تا صاحب بهترین خمیر جادویی دنیا بشی.

1. تاریخش و چک کن

قبل از اینکه عاشق رنگ و ظاهرش بشی، باید تاریخ تولید و انقضاش و نگاه کنی. اگر تاریخ انقضای اون گذشته باشه، فاسد شده و بوی خیلی بدی مثل کپک میده.

2. چه بویی میده

از اونجایی که این خمیر جادویی از مواد مختلفی مثل چسب و بوراکس ساخته میشه، بوی خوبی نداره. اما اسلایم خوب بوی اسانس میده. چون در ساختش از عطر استفاده میشه.

3. به دست نمی چسبه

این خمیر جادویی اگر کیفیت خوبی داشته باشه به دست نمی چسبه.

اسلایم خمیر جادویی

4. کش میاد

اسلایم خوب نه خیلی سفته و نه خیلی شل. به همین خاطر راحت میشه باهاش بازی کرد و شکل‌های مختلف درست کرد.

5. زود خشک نمیشه

بهتره بدونی بعد از بازشدن درب بسته‌بندی میتونی تقریباً دو ماه با خمیر جادوییت بازی کنی و زود خشک نمیشه.

6. حساسیت پوستی نمیده

اسلایم های استاندارد مقدار مشخصی چسب یا بوراکس دارن. به همین خاطر کاملاً بی خطرن و به پوست دست بچه ها آسیب نمی زنن.

7. حالا مدل و رنگش و انتخاب کن!

این خمیر جادویی مدل ها و رنگ های مختلفی داره. وقتی از سالم بودن اون مطمئن شدی حالا نوبت به انتخاب مدل و رنگ مورد علاقت می رسه.

بهترین اسلایم

پس اسلایم بد چه شکلیه

یه خمیر جادویی بد ویژگی‌های زیر رو داره:
• بوی بد و غیر قابل تحملی داره
• یا خیلی شله و از دستت میریزه
• یا خیلی سفته، میشکنه و نمی تونی باهاش بازی کنی
• به همه چیز می چسبه

حرف آخر

اگه عاشق بازی‌کردن با خمیر جادویی هستی بهتره هر چیزی که درباره اون گفتم رو یادت بمونه. اینطوری میتونی صاحب بهترین خمیر جادویی بشی و هر روز باهاش بازی کنی. فاسد نبودن، رنگ مناسب، بوی خوب، انعطاف‌پذیری استاندارد، نچسبیدن به دست و حساسیت‌زا نبودن از مهم‌ترین ویژگی‌های یک خمیر جادویی خوبه. ممنون که تا آخر این متن همراهم بودی.